MALI SONČEK

Gibalni/športni program Mali sonček izhaja iz športnega programa Zlati sonček, ki ga poznajo starši in otroci, ki so vrtec obiskovali pred leti, izvaja pa se še danes. Program, v katerega smo se vključili, predstavlja njegovo razširitev, posodobitev in obogatitev; namenjen je otrokom od drugega do šestega leta starosti. Sestavljen je iz štirih stopenj:

1. MODRI SONČEK za otroke od 2-3
  2. ZELENI SONČEK za otroke od 3-4
  3. ORANŽNI SONČEK za otroke od 4-5
  4. RUMENI SONČEK za otroke od 5-6

KAJ JE NAMEN PROGRAMA MALI SONČEK? Namen športnega programa Mali sonček, je vsebinska obogatitev področja dejavnosti GIBANJE, s poudarki na igri in vadbi, ki je prijetna in prilagojena otroku. Priznanje Mali sonček v prvi vrsti pomeni, da je otrok vključen v program, zato ga prejmejo vsi otroci, seveda po pretečenih dejavnostih. Manj uspešnim otrokom in otrokom s posebnimi potrebami, se v okviru programa mali sonček, posveča več pozornosti. Naloge so prilagojene, skladno z motnjo v njihovem gibalnem razvoju tako, da ostanejo čim bolj podobne predlagani izvedbi. Gibalna/športna dejavnost za te otroke ostaja vsebinsko enaka. Otroci bodo spoznali, da Publikacija Vrtca pri OŠ Puconci  je z nekaj volje in malo pomoči mogoče marsikaj doseči. Nagrada za trud, ki ga otroci vložijo v aktivnostih, je priznanje ki ga prejmejo, pomeni pa tudi spodbudo za nadaljnje sodelovanje v gibalnih dejavnostih, s katerimi bodo vplivali na napredek v gibalnem razvoju in zdravje. V dejavnosti so toplo vabljeni tudi starši naših otrok, ki s svojim zgledom lahko veliko pripomorejo, da se otrok nauči aktivnega preživljanja prostega časa ne glede na vremenske razmere. Aktivnost staršev pri izpeljavi programa pripomore k boljšemu sodelovanju družine in vrtca, kar je tudi eden izmed ciljev, ki si ga vsako leto zadamo v načrtih dela.

V letošnjem šolskem letu žal nismo mogli izpeljati zadanih aktivnosti, saj je vrtec bil večinoma časa zaprt. Obratovala je le dežurna enota v vrtcu Puconci. Ker smo zaradi Covid-19 bili prikrajšani tudi glede sodelovanja s starši, upamo, da bomo to lahko v naslednjem letu nadoknadili. Veselimo se že skupnega druženja, vrtca v naravi in plavalnih uric.