V termalnem kopališču Terme 3000 v Moravskih Toplicah, smo od 19. do 21. junija izvedli plavalne urice za predšolske otroke. Plavalnih uric se je udeležilo 30 otrok iz vrtcev pri OŠ Puconci, 5 vaditeljev plavanja in 7 spremljevalcev, ki smo delali pod vodstvom prof. športne vzgoje Bojana Ropoše. Prvi dan so učitelji plavanja ocenili predznanje plavanja otrok in otroke na podlagi dobljenih rezultatov razporedil v 5 homogenih  skupin. Po skupinah smo se učili vseh potrebnih korakov glede na njihovo predznanje. Dosti časa smo namenili tudi motivaciji otrok in sicer s pestrimi igrami in seveda zanimivimi didaktičnimi pripomočki kot so:  pisanimi penastimi obroči, žogice, deske. Drugi dan smo nadaljevali z učenjem plavanja oz. prilagajanja na vodo in drsenja po skupinah. Zadnji – tretji dan pa so učitelji plavanja ponovno preverili znanje plavanja, oz. napredek pri otrocih. Za konec so sledile še igre v vodi in toboganu.