Projekt Varno s soncem intenzivneje izvajamo po 28.5. (dan Sonca) ter v času poletnih mesecev, ko ima sonce največjo moč in posledično največ škodljivih vplivov. Bistvo programa Varno s  soncem je spodbuditi otroke in starše k zavedanju o nevarnosti delovanja sončnih žarkov, otroke seznaniti, kako se pravilno zaščitimo pred sončnimi žarki ter  o posledicah nepravilne zaščite. Vse to pa otrokom lahko omogočimo vzgojitelji skozi različne dejavnosti. Otroci sodelujejo pri pripravi miselnih vzorcev, aktivni so pri tematsko obarvanih igrah vlog, k izvajanju zaščite jih spodbujamo pri vsakodnevnih aktivnostih na prostem … Starši seveda poskrbijo tudi za zaščitna sredstva (pokrivala, primerna oblačila, zaščitne kreme …)

Namen tega je:

. Otrok spoznava za zdravje koristne in škodljive vplive sonca.

. Spodbujamo ustvarjalnost na vseh področjih (jezik, umetnost, narava, gibanje, družba, matematika.

. Skrbimo za to, da ima otrok vedno na razpolago dovolj tekočine (voda, nesladkan čaj).

. Vzgojitelji sodelujemo pri načrtovanju in izvajanju dejavnosti.

. Skrbimo za obveščanje in sodelovanje s starši …