eko vrtec

EKO VRTEC

Mednarodni program Ekošola bo tudi letos razvijal kakovostne vsebine in projekte skladno z začrtanimi programskimi vsebinami FEE in Eco-Schools International po metodologiji sedmih korakov:

1. EKOODBOR
  2. OKOLJSKI PREGLED
  3. EKOAKCIJSKI NAČRT
  4. NADZOR IN OCENJEVANJE
  5. KURIKULUM – DELO PO UČNEM NAČRTU
  6. OBVEŠČANJE, OZAVEŠČANJE IN VKLJUČEVANJE
  7. EKOLISTINA

Za potrditev zelene zastave v šolskem letu 2021/22 bomo izvedli naslednje aktivnosti:

– Tema iz zgodnjega naravoslovja: Prehrana nekoč, danes in zdrav življenjski slog (izhajali bomo iz svojega bivalnega okolja in osvetlili prehrano iz narodnopisnih virov slovenske narodne kuhinje, ki pripoveduje, kaj so ljudje iz domačih pridelkov pripravljali za vsak dan, kaj za praznike in za ljudske običaje) .

– Izvedli bomo dva obvezna tematska sklopa: Podnebne spremembe in miVoda – energija, Odpadki – krožno gospodarstvo

– Sodelovali bomo v dveh projektih: Ekobranje za ekoživljenje; Mlekastično! Izberem domače (pot mleka od kmetije do kozarca; od kod prihaja mleko; spoznali krave….).

Veščine

Objavljeno