MEDNARODNI DAN STRPNOSTI – DAN ZA STRPNOST IN PRIJATELJSTVO

V vrtcu se zavedamo, da je strpnost potrebno gojiti od malih nog, se o njej pogovarjati, razmišljati in jo udejanjati v vsakdanjem življenju, zato smo se tudi letos priključili neprofitnemu človekoljubnemu projektu MEDNARODNI DAN STRPNOSTI – DAN ZA STRPNOST IN PRIJATELJSTVO, ki poteka v okviru IZOBRAŽEVALNEGA CENTRA EKSENA. Izhodišče projekta je Unescova Deklaracija o načelih strpnosti in Mednarodni dan strpnosti 16. november, ki ga je na pobudo Unesca razglasila Organizacija Združenih narodov. Namen projekta je, da ozaveščamo pomen strpnosti in izpostavimo problematiko nestrpnosti, ter da skozi aktivnosti spodbujamo prijateljstvo med otroki, medsebojno spoštovanje, razumevanje, sprejemanje in sodelovanje.

Tema letošnja projekta je STOP SOVRAŽNEMU GOVORU – SPOŠTUJMO RAZLIKE MED NAMI. V najstarejših skupinah vrtca bomo v sklopu projekta v mesecu novembru izvedli izobraževalno – ustvarjalne delavnice, kjer se bomo ob pravljici pogovarjali o drugačnosti in strpnosti, ter ob zaključku delavnice likovno ustvarjali na to temo. Najboljši izdelki bodo razstavljeni in bodo sodelovali na likovnem natečaju. Ob zaključku celotnega projekta pa bo v Ljubljani izvedena osrednja razstava  na kateri bodo sodelovali izbrani likovni in pisni izdelki otrok in mladih iz vse države.

Koordinatorica projekta: Saša Kerčmar