V predšolskem obdobju je gibanje za otroka izrednega pomena, saj tako sprošča energijo in si hkrati razvija tako motorične sposobnosti kot tudi mentalne. Zato se naš vrtec vedno znova vključuje v Gibalni športni program Mali sonček, ki izhaja iz športnega programa Zlati sonček in predstavlja njegovo razširitev, posodobitev in obogatitev. Namenjen je otrokom od drugega do šestega leta starosti.

Sestavljen je iz štirih stopenj:
 za otroke od 2 do 3 let, ki prejmejo moder sonček,
 za otroke od 3 do 4 let, ki dobijo zelen sonček,
 oranžen je namenjen otrokom starim od 4 do 5 let;
 rumenega si prislužijo otroci stari od 5 do 6 let.

Namen športnega programa Mali sonček je vsebinska obogatitev področja dejavnosti gibanja s poudarki na igri in vadbi, ki je prijetna in prilagojena otroku. Ta program tako načrtno krepi otrokov telesni in s tem tudi gibalno, spoznavno, čustveni in socialni razvoj.

V okviru programa Mali sonček načrtujemo dejavnosti tako, da spodbujamo uspeh vsakega posameznika ter učimo otroke spoštovati razlike med vrstniki. Gibalni/športni program Mali sonček temelji na elementarnosti in ne na tekmovalnosti. Realiziramo ga tudi preko plavalnih uric in vrtca narave, ki je namenjen otrokom iz starejših skupin.
Vsi otroci, ki so vključeni v program Mali sonček in opravljajo določene športne dejavnosti, na koncu dobijo Priznanje Mali sonček.

Koordinatorka: Saša Kerčmar