Mednarodni program Ekošola bo tudi letos razvijal kakovostne vsebine in projekte skladno z začrtanimi programskimi vsebinami FEE in Eco-Schools International po metodologiji sedmih korakov:

1. EKOODBOR
  2. OKOLJSKI PREGLED
  3. EKOAKCIJSKI NAČRT
  4. NADZOR IN OCENJEVANJE
  5. KURIKULUM – DELO PO UČNEM NAČRTU
  6. OBVEŠČANJE, OZAVEŠČANJE IN VKLJUČEVANJE
  7. EKOLISTINA

Za potrditev zelene zastave v šolskem letu 2022/23 bomo izvedli naslednje aktivnosti:

✓ Letošnja izbrana tema iz zgodnjega naravoslovja so PODNEBNE SPREMEMBE IN BIOTSKA PESTROST (Projektna aktivnost je načrtovana skozi celotno šolsko leto in zahteva od vzgojitelja in otrok neposredni stik z naravo, pri tem pa otrok spoznava naravne zakonitosti skozi lastne aktivnosti in opazovalno – raziskovalne situacije). 2. LEAF-ZNANJE O GOZDOVIH (gozdni cikel)

Izvedli bomo aktivnosti v okviru dveh izbranih obveznih tematskih sklopov: ENERGIJA in ODPADKI

✓ Sodelovali bomo v dveh projektih:
1. Projekt EKOBRANJE ZA EKOŽIVLJENJE – branje na tematiko ekološko-vzgojnih vsebin.
2. Projekt NE ZAVRZI OBLEK, OHRANI PLANET – odgovorno ravnanje z rabljenimi oblačili, ločeno zbiranje rabljenih in odsluženih oblačil, likovni ali grafični predlog potiska škatle za zbiranje rabljenih oblačil, plakat, risba, kako ravnamo z rabljenimi in odsluženimi oblačili, ponovna uporaba …