Letos smo bili izbrani za projekt Podnebni cilji in vsebine v vzgoji in izobraževanju, ki ga je razpisal Zavod Republike Slovenije za šolstvo (ZRSŠ). Namen projekta je Učenje za trajnostni prehod.

Cilj projekta je sistematično in celostno vključevanje podnebnih ciljev in vsebin v predšolsko vzgojo, osnovno in srednje izobraževanje, višješolsko strokovno izobraževanje ter izobraževanje odraslih.

Projekt poziva k »izboljšavi vzgoje in izobraževanja, ozaveščanja ter človeške in institucionalne zmogljivosti za blažitev podnebnih sprememb, prilagajanje, omejevanje posledic in zgodnje opozarjanje nanje«.

Pogoj prijave na ta projekt je, da bo VIZ načrtoval nadgradnjo obstoječih aktivnosti v smeri celostnega institucionalnega pristopa ter predvidel učinek projekta ter načrtovano aktivnost izvedel.

Na projekt se je prijavila in bila tudi izbrana enota Mačkovci z idejo postavitve igralnice na prostem in aktivno participacijo otrok pri skrbi za drevesa in beleženjem naravnih (tudi podnebnih) sprememb skozi celo vrtčevsko leto. Dejavnost bodo dodatno nadgradili še s postavitvijo čutne poti.

Realizacijo načrtovanega načrtujemo s pomočjo sodelovanja širšega števila deležnikov: strokovni in tehnični kader vrtca, starši otrok, lokalno skupnostjo in strokovne (območne) službe oz. strokovnjaki.