Prva zaposlitev, Karin Rogan

Pomočnica vzgojiteljice ( začetnik) Karin Rogan, je od 1.5. 2019 vključena v projekt usposabljanja »pomočnik vzgojitelja začetnik« za samostojno opravljanje dela na podlagi javnega razpisa Prva zaposlitev: pomočnik vzgojitelja. Pripravništvo opravlja v Vrtcu pri Oš Puconci, enota Brezovci, v skupini otrok starih od 1-2 let.

V času pripravništva Karin Rogan kot pripravnica v omenjenem vrtcu pridobiva veliko pomembnih  poklicnih izkušenj. Zelo dobro je seznanjena z delom in življenjem v vrtcu. Delo z otroki opravlja z veseljem in odgovornostjo. Sama velikokrat predlaga kakšne nove zanimive ideje za načrtovanje in ustvarjanje. Na prijeten, topel način vzpostavlja stike z otroki in z njimi lepo komunicira. Prav tako vzpostavlja lepo komunikacijo in odnos s starši otrok in z ostalimi zaposlenimi v vrtcu.

Pripravnica  vseskozi uspešno sledi načrtu usposabljanja, ki temelji na aktivnostih, s katerimi je pridobila kompetence za samostojno delo.

Od začetka usposabljanja se aktivno vključuje v neposredni delovni proces, neposredno spoznava organizacijo dela in vlogo udeležencev v tem procesu. S sistematičnim opazovanjem otrok je spoznala dinamiko skupine, njene posebnosti in značilnosti. Dobro poznavanje skupine ji omogoča aktivno vključevanje v vzgojni proces, preko katerega si postopoma razvija spretnosti za uspešno samostojno delo in strokovno rast. S svojo iznajdljivostjo, zanimanjem, aktivnim sodelovanjem je hitro pridobila izkušnje za samostojno opravljanje vzgojno-izobraževalnega dela.

Karin se po potrebi vključuje v igro otrok in tudi sama organizira igre na prostem, kot tudi v igralnici. Vključuje se v dnevno rutino in načrtovane dejavnosti. Otrokom  s svojo prijaznostjo in odprtostjo daje lep vzgled. Svoje ideje velikokrat vnaša v izboljšanje delovnega procesa in se aktivno vključuje v načrtovanje dejavnosti. Tudi pri pripravi in izdelavi didaktičnih materialov z veseljem sodeluje. Uporablja knjižni jezik.

Njena aktivna vloga v vzgojnem procesu  razvija fleksibilnost, inovativnost, vztrajnost in kreativnost, kar se odraža pri izvajanju samostojnih nastopov.

Pripravnica Karin Rogan tekom pripravništva pridobiva vse potrebne kompetence za samostojno delo pomočnika vzgojitelja.

fotografije