Spoštovani starši,

NIJZ nam je 28. maja 2020 posredoval dopis glede nadaljnjega sproščanja ukrepov na področju predšolskega varstva in šolstva v katerem navajajo, da je možno delovanje vrtcev v vzgojnih skupinah ob skrbnem spremljanju stanja in kakovostni izvedbi priporočenih ukrepov.

Od 1. 6. 2020 oddelki vrtca ponovno delujejo v skladu z veljavnimi normativi (okrožnica MIZŠ).

Za starše otrok, ki od 18. 5. do 30. 6. 2020 ne obiskujejo vrtca, velja oprostitev plačila (79. člen predloga Zakona). Torej, starši, ki v tem času ne bodo otroka vključili v vrtec, imajo vrtec brezplačno. Če bo v tem času otrok prisoten le določeno število dni, ostale pa ne, boste starši za čas odsotnosti otroka iz vrtca oproščeni celotnega plačila (ne le za stroške neporabljenih živil).

Lep pozdrav, ped. vodja vrtca

Majda Vrečič