Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) je 2. april, rojstni dan danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena, proglasila za mednarodni dan knjig za otroke, da bi na praznični način opozorila, kako zelo pomembno je branje za otrokov razvoj,  še posebej branje kakovostne mladinske literature. Za to so se odločili na mednarodnem kongresu IBBY v Ljubljani leta 1966, prvič pa so ga praznovali 2. aprila 1967. Od tedaj vsako leto druga nacionalna sekcija pripravi plakat in poslanico, ki jo prevedejo vse sekcije. Letošnjo poslanico in plakat je pripravila Ameriška sekcija IBBY (The United States Board on Books for Young People – USBBY). Poslanico je napisala pesnica Margarita Engle, plakat je ustvaril ilustrator Roger Mello.

V kočiji, ki topota proti Københavnu, se srečajo deklica, ki potuje z mamo in starejši gospod, za katerega se izkaže, da je Hans Christian Andersen. Skozi pogovor z deklico nam slavni pisec pravljic razkrije svojo življenjsko zgodbo. Čudovite ilustracije Maje Kastelic Andersenovo življenje naslikajo v živih prizorih in ga povežejo s priljubljenimi zgodbami, ki jih je napisal. Oglejte si POTOVANJE NJEGOVEGA ŽIVLJENJA

Vabimo vas tudi, da si ogledate katero od  čudovitih Andersenovih risank na spodnjih povezavah.